Inspiruję.

Motywuję.

Rozwijam.

fot. Filip Miller dla FOB

Nazywam się Mirella Panek-Owsiańska.

Zawodowo zajmuję się zmienianiem świata na lepszy, od ponad 20 lat pracuję na styku sektora akademickiego, biznesu, organizacji pozarządowych, polityki i administracji. Szkolę, moderuję, komentuję dla mediów, występuję publicznie, piszę o CSR/ESG, zarządzaniu różnorodnością, przywództwie kobiet, komunikacji społecznej i politycznej, fundraisingu i organizacjach pozarządowych. W codziennym życiu zawodowym konsultuję, doradzam i łączę biznes, organizacje pozarządowe i działalność akademicką.

 

 


Łączniczka i mentorka

Jako trenerka i konsultantka, pomagam firmom, które chcą być bardziej odpowiedzialne, organizacjom pozarządowym, które chcą być lepiej zarządzane. Prowadziłam szkolenia dla kandydatek do parlamentów w Polsce, na Białorusi i na Kubie. Doradzam prezesom i prezeskom korporacji. Prowadzę zajęcia z zakresu CSR/ESG i PR dla studentów i studentek na różnych uczelniach. Łączę ze sobą ludzi i inicjatywy, które mają potencjał zmieniania świata, ułatwia mi to znajomość kilku języków i doświadczenie międzynarodowe. Jako mentorka pracuję z organizacjami i startupami pozytywnego wpływu oraz osobami, które chcą się rozwijać w obszarze social impact.


Ekspertka

Moje doświadczenie zawodowe to zarządzanie think-and-do-tankiem, praca w dwóch gabinetach politycznych, bycie rzeczniczką prasową międzynarodowej organizacji broniącej praw człowieka. Udzieliłam kilkuset wywiadów, oceniłam kilka tysięcy projektów jako jurorka wielu konkursów z zakresu komunikacji i CSR. Byłam i jestem członkinią wielu zespołów i ciał eksperckich.


Matka, żona, przyjaciółka

Wielu moich projektów nie byłoby, gdyby nie mentoring i wsparcie mojego męża – Daniela. Dla kolejnych inspiracją była moja córka -Zojka. Bardzo cenię przyjaźń i mam wyjątkowe szczęście do spotykania na swojej drodze wspaniałych ludzi!

 

„Oficjalne” bio 

Ekspertka CSR, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej. Członkini Rady fundacji Szkoła Liderów. Jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek, była członkini zarządu CSR Europe, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, gdzie odpowiadała za kontakty z kluczowymi interesariuszami w Polsce, współpracowała z The World Business Council for Sustainable Development (WBCSD), Global Compact, GRI (Global Reporting Initiative), etc. Ekspertka w Komitecie Technicznym ds. Społecznej Odpowiedzialności w ramach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, brała udział w tworzeniu i promocji Normy ISO 26000. Członkini Zespołu ds. CSR oraz Grupy Roboczej ds. promocji odpowiedzialnego biznesu przy Ministerstwie Gospodarki.

Przez 4 lata pełniła funkcję rzeczniczki prasowej polskiej sekcji Amnesty International.

Stworzyła i koordynowała program „Demokracja bez kobiet to pół demokracji”, inicjatorka, ambasadorka i mentorka wielu grup i projektów dla kobiet. 

Przez wiele lat zajmowała się polityką, kandydowała do Sejmu RP, współpracowała m.in. z Hanną Suchocką i Barbarą Piwnik. Trenerka – przeszkoliła ponad 500 działaczy i działaczek społecznych i politycznych, m.in. z Białorusi, Kuby, Serbii i Kirgistanu.

Autorka artykułów i komentarzy prasowych. Członkini jury konkursu Kampania Społeczna Roku oraz innych konkursów poświęconych komunikacji i społecznej odpowiedzialności biznesu (Effie, Złote Spinacze, Dobroczyńca Roku, itp.). Prowadzi zajęcia dla studentów na podyplomowych studiach z zakresu CSR i PR. Konsultantka, mentorka i trenerka, posiada długoletnie doświadczenie współpracy z biznesem, sektorem publicznym i NGO.  

Absolwentka nauk politycznych o specjalności marketing polityczny, Szkoły Liderów oraz kursów na Stanford University i Columbia University. Wiedzę z zakresu marketingu społecznego i politycznego zdobywała w Anglii i w Stanach Zjednoczonych jako stypendystka Lecha Wałęsy, Rady Europy, gubernatora stanu Illinois oraz Departamentu Stanu USA.

Miłośniczka networkingu, Azji i Doliny Krzemowej. Mama Zojki.