Konsultuję.

Szkolę.

Łączę.

Kariera w CSR/ESG

Jeśli zastanawiasz się czy powinnaś/powinieneś pracować w jakimś obszarze CSR/ESG, jeśli szukasz lub chcesz zmienić pracę na taką, która zawiera misję i pozytywny wpływ społeczny, jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są trendy, które firmy, organizacje czy instytucje warto śledzić, jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda praktyka zawodu związanego ze społeczną odpowiedzialnością w Polsce i w Europie – umów się ze mną na 2-godzinne konsultacje.

 

Świeże informacje o trendach w świecie CSR/ESG w Polsce i na świecie

Jeśli Twój nowy/a szef/szefowa potrzebuje świeżych informacji o trendach w świecie CSRu w Polsce i na świecie, które inicjatywy są wartościowe, w jakie projekty warto się angażować, co robi konkurencja, czego wymaga prawo – umów Go/Ją na lunch ze mną.

 

Zarządzanie organizacją pozarządową

Wierzę, że organizacje pozarządowe mają ważną rolę do spełnienia w dzisiejszym świecie i powinny jak najskuteczniej wypełniać swoją misję, dlatego chętnie prowadzę szkolenia i konsultacje dzieląc się swoją wiedzą.

 

Fundraising – współpraca biznes-NGO

Zastanawiacie się jak lepiej wykorzystywać zasoby przy małym budżecie?  Potrzebujecie inspiracji, strategii fundraisingowej i doradztwa jak współpracować z biznesem?  A może Wasza organizacja chciałaby rozwinąć swoje kanały social mediowe? Wykorzystaj moje doświadczenie w zarządzaniu NGOsami!

 

Moderowanie konferencji, debat, dyskusji

Organizujesz konferencję i potrzebujesz profesjonalnej moderacji? Chciał(a)byś, żeby ktoś przygotował tezy i panelistów_ki do dyskusji? W ciągu 25 lat prowadziłam setki debat, paneli i konferencji,  z przyjemnością poprowadzę także Twoje spotkanie.

 

Komunikowanie raportów społecznych

Twoja firma przygotowała raport społeczny/zintegrowany, ale nie ma czasu ani zasobów, żeby dotrzeć z nim do poszczególnych grup interesariuszy_ek? Zastanawiasz się jak jeszcze skuteczniej przekazać treści raportu i sprawić, żeby był czytany i żeby się o nim mówiło? Wykorzystaj moją wiedzę z lektury setek raportów polskich i zagranicznych!

 

Audyt raportu społecznego/zrównoważonego rozwoju 

Kompletność, wiarygodność i komunikatywność – przygotuję unikalny audyt Twojego raportu społecznego i doradzę jak przełożyć firmowe treści na język zrozumiały dla pracowników, klientów czy inwestorów.

 

Zarządzania różnorodnością / wzmacnianie potencjału menedżerskiego kobiet

Słyszałeś/aś o zarządzaniu różnorodnością i chciał(a)byś wdrożyć dobre praktyki w swojej firmie? Planujesz projekt wzmacniający potencjał menedżerski kobiet? Skorzystaj z mojej wiedzy zdobytej w różnych projektach kobiecych! Prowadzę szkolenia, wdrażam projekty dla kobiet, doradzam przy projektach z zakresu różnorodności.

 

 

Rekomendacje

I have known Mirella for many years and have always appreciated her engagement in issues near and dear to me, such as civil society development and gender equality. More recently, I had a pleasure to work with her on developing fundraising strategy of Institute of Public Affairs (ISP), a leading Polish think tank. Working with myself and other ISP staff, Mirella proposed a very comprehensive and concrete strategy, tailor-made to our needs. The strategy has been adopted by ISP Board and is now carried out according to the plan that Mirella had proposed. I have been very satisfied not just with the document itself, but with the participatory process of its creation, which was overseen by Mirella. She is not only competent in the field of NGO governance and fundraising but also a very good person to work with, thanks to her diligence, active listening skills and, last but not least, her sense of humour.
Jacek Kucharczyk, Prezes Instytutu Spraw Publicznych

Mirella wniosła nam świeże i krytyczne spojrzenie na naszą pracę. Do dziś każdy w firmie powtarza, ze „CSR to sposób w jaki zarabiamy pieniądze”. To była najlepsza sesja strategiczna CSR!

Lidia Kołucka, Dyrektor ds. Strategii Komunikacji Pelion

Praca pod czujnym okiem Mirelli to wyjątkowe doświadczenie. Z jednej strony pozwala zachować dużą swobodę w zakresie własnych pomysłów i działań, z drugiej służy wsparciem eksperckim tam, gdzie pojawiają się wątpliwości. Jej wiedza, zaangażowanie i wieloletnie doświadczenie czynią z niej cennego kompana na bezdrożach fundraisingu, a jej otwartość, pogoda i nieznikający uśmiech sprawiają, że współpraca z nią to czysta przyjemność.

Grzegorz Kostka, fundraiser, Fundacja ITAKA

Cenię pracę z Mirellą, bo jest super-profesjonalna i super-ludzka jednocześnie.
Oprócz tego, że wyczuwa trendy w komunikacji, nowych technologiach, fundraisingu, i ma w tych obszarach porządną wiedzę, to zawsze widzi najpierw ludzi, organizacje i ich sprawy.
Już trzeci rok spotyka się jako trenerka i konsultantka z organizacjami w Szkołach Fundraisingu SCWO prowadzonych przez Stowarzyszenie BORIS w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. W pracy z nimi wychodzi od potencjałów i dopiero opierając się na nich, zajmuje się wyzwaniami. Wzmacnia, usamodzielnia, daje narzędzia i inspiracje. Prowadzi proces, ale ważne też są dla niej konkrety, praktyczna strona wypracowywanych rozwiązań, możliwości zastosowania.
Mirella jest osadzona w wartościach, które mi i BORISowi są bliskie, ale nie odmawia pracy z organizacjami, które mogą „mieć inaczej”.
Marta Henzler, edukatorka i animatorka, stowarzyszenie BORIS

I have known Mirella for almost 20 years: first as an outstanding alumna of a leadership course; then as course assistant; then as a program collaborator and consultant; and all the time as a very good personal friend. I have found her very charming as a person; completely reliable and loyal as a colleague; intellectually acute and open to new ideas and insights – one of the most impressive Poles I have known.

Zbigniew Pelczynski OBE Founder and President, School for Leaders Association, Warsaw Emeritus Fellow and Politics Lecturer, Pembroke College. Oxford Univ.

 

A może masz inne, ciekawe projekty z obszaru CSR, zarządzanie różnorodnością, innowacje społeczne, komunikacja, w których mogłabym Cię wesprzeć? Skontaktuj się, porozmawiamy!